Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Yağ yakarken neden zayıflama incelemem olmaz!

14/06/2020 | Yorum Yok | 15

Genel olarak spor başlayan bir çok insan yağ yaktığı gözükür fakat istenilen incelik bir türlü olmaz. Bundan dolayı inceleme sağlanmadığı için bunu negatif olarak görürüz. Bu yağ yakma olayında incelmemin sebebidir. Nasıl yağ yakıp incele bilirim. işte ayrıntılar…

Yağ yakarken neden zayıflama incelemem olmaz!

Yağ yakarken neden zayıflama incelemem olmaz!

 

İnceliyorum fakat neden kilo vermiyorum?
Vücudumuzun yağ verme mekanizması sürekli değişkenlik gösterir mutlu iken daha hızlı kg verebilirsiniz. Fakat moraliniz bozukken kg vermeye bilir hata inceleme dair yaşamasınız. Hata bir çoğumuz bu durum tarif ederken şu sözleri dair kullanıyor olabilirsiniz; Aynaya her baktığımda daha çok şişman olduğunuz ağır olduğunuz hissediyorsunuzdur. Fakat aslında durum öyle değil. Sizin içinde bulunduğunuz durumunda kaynaklı.

Yağ Yakma – Kilo verme mekanizması
Vücudumuzdaki yağ mekanizması oldukça farklı çalışır. Mesela yağ yakmaya başlarsanız ama yağ hücreleri kendilerin aynı büyüklükte tutmak için su çeker içine bu işleyiş devam ederken siz kg vermediğiniz zannedip spor dair bırakırsınız aslında yağ hücreleri parçalanma evresine geçiyordur.

Yağ yakarken neden zayıflama incelemem olmaz!

Yağ yakarken neden zayıflama incelemem olmaz!

Yağ Yakma Mekanizması nasıl işler
Vücudumuz yağ yakmaya başladığında, yağ hücreleri kendini yok etmeden başlamadan önce fiziksel biylojik olarak değişim uğrar bunu aşağıdaki yazımızda yer verdik.

Yağ hücreleri ilk başlangıçta triglesirit yani yağ ile doludur.
Yağ yakımı başladığı zaman yağ hücresinin içindeki yağ miktarı düşüş görürülür ve bundan dolayı Yağ hücresi mevcut durumun korumak için  hemen su takviyesi yapar.Bir zaman sonra yağ hücreleri parçalanır ve su yolu ile dışarı atılır. ve bir bakarsınız 5 kg vermişsiniz. Süreç yavaş işler bundan ötür moral bozukluğuna uğramayın sabır edin ve devam edin.

Yağ yakamayınca motivasyon kaybı!

Bir çoğumuz spor başladıktan hemen sonra hızlıca kg verme yağ yakmak isteriz fakat bazen işler istediğimiz gibi gitmez bundan ötür moral bozukluğu yaşarız. Bunun yapmayın devam edin yakında istediğiniz beden sahip olacaksınızdır.

 

#bakım #kg #yağ #Yağ yakarken neden zayıflama incelemem olmaz!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.