Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Snowkite nedir ve Snowkite Türkiye’de nerede yapılır!

2/06/2020 | Yorum Yok | 257

Snowkite hem uçuyorsunuz hem ayaklarınız yere değiyor diye biliriz. Bir etkinlik 2 farklı duygu uyandırıyor insanlar hem uçuyorsunuz hemde kayağın tadın çıkarıyorsunuz. Snowkite daha nasıl anlatılır bilmiyorum.

Tam anlamıyla bir rüzgar sporu olan snowkite, bir paraşütü benzeyen uçurtma ile yaklaşık 25 metre boyunca ve beldeki kemer ve kontrol barı ile kullanıp ilerlemeyi sağlayan bir adrenalin sporu. Aslında tam olarak “Kayak yaparken uçmak” olarak da açıklanabilen snowkite yapılırken, eşsiz manzaralarla panoramik bir doğa şölenine tanık olunuyor. Eğer Kış tatilinde heyecan arıyorsanız ilk tercihiz olan snowkite, olabilir. Snowkite ülkemizde Kayseri de yapılıyor ve her yıl binlerce hayran yan yan geliyor.

Snowkite nedir ve Snowkite Türkiye'de nerede yapılır!

Snowkite nedir ve Snowkite Türkiye’de nerede yapılır!

Kayseri Erciyes Kayak Merkez

Snowkite Erciyes Kayak Merkezi’nin bu bu müthiş duyguyu deneye biliyorsunuz. Özellikle kış aylarından Snowkite Erciyes kayak merkezinde denemeniz önerilir. Snowkite alan oldukça temiz sadece kar göre bilirsiniz ağaç nerdeyse hiç yok kayalık alanlardan uzak ve en güzel yanı oteller hemen ulaşım sağlaya biliyorsunuz.

Söyle bir güzel olayda var Snowkite  yeni başladıysanız malzeme almanız gerek yok. Kayak merkezinde bu malzemleri kiralaya biliyorsunuz. Yakın zaman dünya üzerindeki turnavalarında burada yapılması düşünülüyor.

 

#snowkite #Snowkite nedir ve Snowkite Türkiye'de nerede yapılır!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.