Kampta Şişme yatak seçimi

Bazılarınız Arabam var, arabam da yer de var diyeceksiniz ve arabada uyuyacaksınız; ama mutlak uykuma düşkünüm diyenler olacak onlarda şişme kamp yataklarını düşünebilirler. Eğer bu seçeneği tercih edecek olursanız mutlaka bir ön yüzü kadife/süet gibi kumaş olanları mutlak tercih edin. Aksi taktirde plastik yüzeyde kumaşlar kaydığı için ve tulumla de normal çarşafla rahat edemiyorsunuz.

Şişme yataklar normal yatak kalınlığında ve geniş olduğundan çok rahatlar. Şişme yataklar içine hava doldurmanız gerekmektedir. Yanınızda pompa taşımalısınız. Bazı yatakların pompa girişini sadece o markanın pompasına uygun olabiliyor aklınızda olsun. El pompasıayak pompası mı derseniz, bizce ayak pompası daha etikli daha seri şekilde şişirmenize yardımcı olur.

Şişme yataklar kışınız kullanmanız tavsiye etmem. Neden diye soracaksanız Şişme yataklar içi hava dolu olduğundan ve içindeki hava vücuttuna geçebilir. Kışında şişme yatağın içinde hava olduğunda sizler hasta edebilir. Kışın mat kullanmanız önerilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı