Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Rodeo nedir nasıl yapılır

22/06/2020 | Yorum Yok | 303

Rodeo sporun ne kadar etik olduğu da çok büyük bir tartışma içerisindedir. Rodeo vücudu sıkıştırılmış bir boğanın hareketlerinden dolayı yani yerinde durmamasından bu spor yapılabilir hale geliyor. Eyer olmadan bir binici boğanın üstünde ayakta kalmaya çalışır fakat genelde kalamıyorlar. Sert bir şekilde yere düşmek ise en iyimser ihtimaldir. Fakat yapılan bu spor canlı hayvan üzerinde yapılmadığı süreç doğru gözüküyor. Fakat bir çok yerde ne yazık ki canlı hayvanlar üstünde yapılabiliyor.

Rodeo spor oldukça riskli bir spor diye biliriz hayvan kontrolsuz bir biçimde hareket ediyor herhangi darbe alabiliyor binici ondan dolayı uzak durulması gereken bir spor diye bilirim kendimce.

Rodeo nedir nasıl yapılır

Rodeo nedir nasıl yapılır

Rodeo nedir?

ABD yapılan bir yarışman adıdır. Rodeo kelimesi İspanyolca bir kelimedir. Rodeo bel kısmı bir kemerle sıkıştırılmış ve bundan rahatsız olarak vahşileşen boğanın üzerinde 8 saniyeden daha fazla kalabilmektir. Rodeo  yarışan kovboylara Bull Riders olarak geçmektedir. Rodeo   oldukça riski boğa sinirleniyor yer düşünen kovboyun darbe almam ihtimali neredeyse imkansız,Bundan dolayı boğa sakinleştirmek için görevli Bull Fighters bulunur. Aynı anda boğa sakinleştirmeye çalışırlar.

 

#Rodeo #Rodeo nedir nasıl yapılır

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.