Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Reinhold Andreas Messner Neler yapmıştı!

13/06/2020 | Yorum Yok | 227

Reinhold Andreas Messner kimdir? Reinhold Andreas Messner yaşantısından kesitler sizler aktaracağız. Reinhold Andreas Messner hayatı boyunca neler yaptığın nelerle uğraştığın aşağıda yer almaktadır.Dünyanın en iyi dağcılarndan bir olan Reinhold Messner yaşamından bazı önemli yer ele aldık. Profesyonel sporcu dünyada bir çok ilk başvuru yapmıştır.

 

Reinhold Andreas Messner

Reinhold Andreas Messner

Dünyaca ünlü dağcı Reinhold Andreas Messner (d. 17 Eylül 1944, Brixen) doğdu İtalyan olan dağcı ayrıca maceracı ve  bir kaşiftir.  I. Dünya Savaşı’ndan hemen sonra Avusturya’dan İtalya’ya yaşayan Güney Tirol Eyaletinde hayatın sürdüren dağcı, 1999-2004 arasında İtalyan Yeşiller Partisi’nden aday olup Avrupa Parlamentosu milletvekilliği  görevine yapmıştır.

Reinhold Messner dünya üzerinde tanımış en başarılı dağcılardan biridir.

1978 yılında Peter Habeler ile birlikte çok cesurca bir hareket yapıp oksijen tüpü kullanmadan Everest Dağı‘nın zirvesine tırmanmışlardır. Dünyanın en yüksek yer olan 8000 metre yükseliği olan 14 büyük dağ tırman ilk kişidir. Neredeyse hiç bir tırmanışında oksijen tüpü kullanmamıştır. Hayatında hep ilkleri deneyen Reinhold Andreas Messner 1978 yılında tek başına Manga Parbat zirvesine çıkmıştır.

Zorluğu seven Reinhold Andreas Seven Summits ikinci olmuştur. Daha sonra yine bir zorlu deneyim için yola çıkan sporcu 2004 yıllında Gobi Çölü’nü geçmeye kalkıp amacına ulaşmıştır.

#Reinhold Andreas Messner #Reinhold Andreas Messner Neler yapmıştı!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.