Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Rafting Nedir Nerede yapılır

26/06/2020 | Yorum Yok | 270

Rafting ülkemizde çok fazla ilgi göre bir su spor özellikle karadeniz bölgesinde bir çok alanda yapılmaktadır. Rafting su üzerinde yapan hırçın suya karşı konulan bir su spor diye biliriz. Hatta demekle kalmayalım zaten öyle. Rafting oldukça keyif verici ve o kadarda tehlikeli su spor bu yazımızda kısa bir açıklamayı yapacağız sizlere,

Rafting, su debisi bir miktar da olsa yüksek ve akış hızı ortalamanın üstünde olan nehirler üzerinde yapılan ekstrem dolu bir spordur. Rafting Bir botun üzerinde 6-10 kişi arasında ve botun alacağı yolcu miktarına göre değişen bir ekstrem dolu spordur. Belirli ekipler ile akan nehre karşı verilen bir mücadeledir. Rafting Azgın dalgalara doğru kürek çekerken hem bedeninizin hem de zihninizin sınırlarınız zorlayacak aksiyon ve ekstrem oldu su sporudur. Rafting doyasıya eğleneceğiniz bir spor mutlak yapmalısınız.

Rafting Nedir Nerede yapılır

Rafting Nedir Nerede yapılır

Ülkemizde de bir çok yerde Rafting spor 7 bölgemizde dair yapılmaktadır. Rafting yapıla bilmesi için su akışın hızlı olması ve nehir akışın doğru olması yeterlidir. Rafting tur etkinlikler gitmeniz bence daha doğru bir işlem olur. Rafting genel olarak ekip içinde yapıldığında daha çok zevk bir su spordur.

Dünya da en iyi Rafting yapılan bazı yerleri şu şekilde diye biliriz. Futaleufu Nehri – Şili, Pacuare Nehri – Kosta Rika ve Ottawa Nehri – Kanada bu yerler dünya üzerinde en iyi Rafting yapılan yerleri olarak geçmektedir. Fakat bana göre dünya üzerinden en iyi Rafting yapılacak yerler bizim ülkemizde yer almaktadır.

Rafting Nedir Nerede yapılır

Rafting Nedir Nerede yapılır

Türkiye’deki Rafting noktalarında bazılar

İkizdere Nehri (Rize)
Köprüçay (Antalya)
Bekili Deresi (Denizli)
Zamantı Irmağı (Kayseri)
Munzur Çayı (Tunceli)

#Rafting #Rafting Nedir Nerede yapılır #su

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.