Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Kundalini yoga Nedir ve faydaları nelerdir!

12/06/2020 | Yorum Yok | 176

Kundalini yoga nedir? Merak edilen yoga çeşitlerinden bir tanede sayılabilecek olan kundalini yoga hakkında merak edilenleri sizler için topladık. Hadi hep beraber ne olduğuna nasıl yapıldığına bakınalım.

Neredeyse 5 bin yıllık bir geçmişe sahip olan Kundalini yoga, 1969 yılında Yogi Bhajan tarafından Hindistan’dan Amerika’ya getirilmiştir. O günden beri dünyanın dört bir yanında, her yaştan insan tarafından uygulanan Kundalini yoga, günümüzün en hızlı zihin, beden ve ruhsal transfarmosyonunu sağlayan yoga tekniğidir. Peki Kundalini yoga tam olarak nedir, nasıl ve ne zaman yapılır? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız sizi hemen yazımıza alalım…

Kundalini yoga Nedir ve faydaları nelerdir!

Kundalini yoga Nedir ve faydaları nelerdir!

Kundalini yoga nedir?

Kundalini yoga bir yoga çeşittir. Adından anlaşılacağı üzerine yoga dan gelen bu spor oldukça enerji veren bir spordur. Kundalini yoga vücut sistemleri üzerine kuruluna bir yoga türüdür. Buradaki amaç enerji toplamak ve bu enerji ile kendiniz açığa çıkarmaktır. Kundalini yoga ile yeni bir düşünce ve görülmeyen görme duyusu ortaya çıkarırız.

İnsan  üstünde Kundalini yoganın faydaları

Kundalini yoga küçük büyük fark etmeden yapabilirsiniz. Kundalini yoga gündelik hayatınızda dair yapabilirsiniz. Kundalini yoga düzenli yapılırsa eğer kaslar gevşeme, stres seviyesinde düşüş ruhsal ve fiziksel dinçlik hisseder.

Kundalini yoga Nedir ve faydaları nelerdir!

Kundalini yoga Nedir ve faydaları nelerdir!

Yoga insan üzerindeki etkisi kanıtlamış bir gerçektir. İnsan rahatlama dinleme olayı sağlamaktadır. Bundan ötür stres olduğunuz anlarda veya mental olarak yorgun hissettiğiniz zamanlarda yoga yapabilirsiniz.

 

 

#Kundalini yoga Nedir ve faydaları nelerdir! #yoga

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.