Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Kamp alanlarında yapılan hatalar

8/06/2020 | Yorum Yok | 267

Bir kamp ortamında yapılabilecek hatalar nelerdir? Bunlara nasıl engel oluruz? Ve dikkat edilmesi gereken hususlar? Bir kamp yapmaya karar verdiysek bunun en hatasız bir şekilde yapmaya çalışalım. Kamp’ta yapılacak hatalar bazen kamp keyfiniz kaçıra bilir.  Kamplarda yapılan en büyük hataları sizler için bir araya getirdik.

Kamp alanlarında yapılan hatalar

Kamp alanlarında yapılan hatalar

1-Doğru yer Seçimi

Kamp yapılırken en büyük hatalardan bir tanesi yanlış mekan seçim oluyor. Çok aşırı soğuk yerde kamp yeri seçilebiliyor. Yada sıcak veya sinekli bir yer veya çok ısısız yerlerde kamp seçile biliyor. Bu türler kamp yapmak pek doğru değildir. Bundan dolayı kamp yapacağınız yeri en iyi şekilde seçmeniz gerekir. Bununla birlikte kamp gideceğiniz yol plan çıkarmanız sizin için daha doğru bir karar olur.

2- Malzeme Seçimi

Kamp hatalarında bir tanesi bilinmedik malzeme ile kamp gitmek veya iş yaramayacak ekipmanları götürüp en önemli ekipmanlar götürmemek. Bu hususa dikkat etmeniz gerekir. Kamp gideceğiniz yerin coğarafi özelliklerine göre en doğru seçimleri yapıp götürmeniz gerekir. Yada işinize yaramayacak ürünler götürmeniz gerekmektedir.

3- Kamp Alanında yapılan hatalar

Eğer ekip olarak kamp gitmişsek ortamdaki insanlar saygı gösterilmesi gerektiğin unutmayalım sonuçta onlarda kafa dinlemeye gelip sakinlik isteyen bireyler ona göre davranmak gerekmektedir. Bununla birlikte yakılan kamp ateşin söndürmeyi ihmal etmeyin. Bir yer gitmek istenildiği zaman bunu ekip arkadaşların bildirmek gerektiğin tek başına ormanlık alanları tehlikeli olduğun unutulamalıdır.

4- Acil Durumlar

Her zaman için yanınızda bir ilk yardım çantası olması gerekiyor. Bir çok kamp alan gelen kişilerde ne yazık ki ilk yardım çantası bulunmuyor. Olası bir yaralanma durumlarda ilk müdahele kendinize yapacağınız unutmayın bundan ötür ilk yardım çantanız her zaman olsun yanınızda.

 

#hata #kamp #Kamp alanlarında yapılan hatalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.