Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Fitness da Hedeflere Ulaşmanızı Sağlayacak Yöntemler

16/07/2020 | Yorum Yok | 371

Eğer bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorsanız mutlak kendinize bir hedef belirlemeniz gerekiyor. Bu hedefler doğrultusunda kendiniz Fitness hareketlerine başlamanız öneririz. Fitness yapmaya karar vermek aslında ilk hedefiniz belirlediğiniz anlamına gelir. Sonraki süreç nasıl ve neler olması gerektiğin belirlemeniz büyük önem arz eder.

Fitness büyük bir emek ister. Bir günde Fit bir vücudunuz olmaz zaman gerekir ve doğru plan ve yönlendirme ister. Fitness ana mantığın çözmeniz bile uzun sürecektir. Bundan dolayı;, Fitness yapmaya başladıktan sonra kendiniz doğru hedefler belirleyip plan yapmanız tavsiye ederiz.

Fitness da Hedeflere Ulaşmanızı Sağlayacak Yöntemler

Fitness da Hedeflere Ulaşmanızı Sağlayacak Yöntemler

Kendiniz için Hedef koyacağınız Bazı Unsurlar

1. Doğru Hedef Seçimi Yapın

Belirtiğiniz hedef doğru olmasına ve gerçekçi olmasına özen gösterin Bir günde karın kas yaparım gibi hedefler koymayın. Kendiniz en doğru hedef belirleyip ona göre çalışın. Bir ay sonra yağ oranımda düşüş olacak kas yapım güçlenecek gibi gerçekçi şeyler hedef belirleyin.

2.Güçlü olmaya Çalışın

Buradaki amacınız sadece kas yapmak olmasın; Kas geçi olabilir kastan çok hızlı ve güçlü olmaya çalışın. Karın kası kol kası yapmaya odaklanmayın bütün vücudunuza eşit davranın.

3-Keyif almaya Bakın

Yapacağınız hareketlerde keyif almaya özen gösterin. Zorla yapılan bir spor değil sonuçta bu; keyif alın istediğiniz ve belirlediğiniz zamanda spor başlayın. Kendiniz çok kasacak hareketler yapmayın. Aşırı negatif olmayın daha iyisi olacak şekilde hep kendiniz motive etme özen gösterin.

Fitness da Hedeflere Ulaşmanızı Sağlayacak Yöntemler

Yukarıda saydıklarımız doğru hedef belirlemede kullanacağınız bazı temel unsurları içermektedir. Burada yazılan kendi deneyimlerimizden yola çıkılarak yazılmıştır. Sizler bunlar göz önüne alıp daha iyi sonuçlar çıkara bilirsiniz.

#Fitness da Hedeflere Ulaşmanızı Sağlayacak Yöntemler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.