Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Evde Kol Kası yapmaya yarayacak hareketler!

17/06/2020 | Yorum Yok | 61

Evde çok daha kaslı kollara sahip olablirsin. Kollar 3 önemli ana kas grubundan oluşmaktadır, biseps, yani pazu kasları, triseps yani arka kol kasları ve ön kol kasları. Kol kaslarını güçlendirmek için uyguladığın aletli ya da aletsiz hareketlerin hepsi bu kas gruplarının hepsin birden çalıştırmaktadır.

Direk olarak kol kaslarına odaklanan egzersizlerin yanı sıra şınav, barfiks gibi hareketler ve sırt egzersizleri de kol kaslarını çalıştıran diğer egzersizler arasında yer almaktadır.Bu yazımızda kol kaslarına odaklanan hareketler hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Evde Kol Kası yapmaya yarayacak hareketler!

Evde Kol Kası yapmaya yarayacak hareketler!

Kol İçin yapılacak hareketlerin faydası

Kol kası yapmak istiyorsak. İlk önce tutma sıkma gibi güç alanlarında kolumuz güçlendirmemiz gerekir. Bu alanlarda yeterince kol kas yaparsak diğer egzersizlerde oldukça rahat ederiz. Bir şeyler indirip kaldırmak kas yapmanız sağlar ama ısınmadan yapmamak gerekir. Daha sonra daha fazla güç kazandıracak antermanlar yapmalıyız. İndir kaldır olayların biraz profesyonel olarak yaparsak yani gücü bileklerinde veya dirseklerinde alak veya sırttan güç alarak kas haline getirmek o bölgeleri.

En Doğru Kol Hareketlerini Yapmak

Eğer kol kası yapacaksak bunun için kendimize günlük veya haftalık programlar ayarlamak gerekir. 4-5 tekrar yaparak ve her tekrar içinde bunun 2-4 set olarak ayarlamak büyük bir önem arz eder.

Şimdi evde bazı ekipmanlarla sizlerin evde  en doğru kasma yapma yöntemlerin aktaracağım.

Evde Kol Kası yapmaya yarayacak hareketler!

Evde Kol Kası yapmaya yarayacak hareketler!

Dumbell

İlk başladığınız en küçük ağırlık ile başlamanız önerilir. Dumbell hareketlerin yaparken ısındıkça kg artırın ve kaslarınız zorlama yapmayın.

Barfiks

Barfiks yapmaya başlamadan evel çevre emniyetin alalım. Sonra Barfiks için bir adet veya yüksek duran sağlam bir demir yardımıyla Barfiks yapabilirsiniz. Barfiks kurallarına göre Barfiks yapmaya çalışalım. Barfiks ilk başlangıçta zor olabilir hata 1 adet dair çekebilirsiniz ama zamanla bu sayı artacaktır.

 

 

#Evde Kol Kası yapmaya yarayacak hareketler!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.