Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

En kolay Kamp nasıl yapılır

18/05/2020 | Yorum Yok | 220

Şehir yaşam biçiminden uzaklaşıp sade bir kampa gitmek belki birçoğumuza rahatlatabilir.Bunun için bir kamp hepimize iyi gelecekti. şunu unutmayın; evinizdeki şeyleri kullanarak da basitçe şehirden uzakta mini bir eğlence dünyası oluşturup güzel kamp yapabiliriz. Peki, evinizdeki eşyalarla müthiş bir kamp nasıl yapabilir diye soruyorsunuz bu konuda size yardımcı olacak bazı püf noktalar sunacağım.

Size en harika kamp ile ilgili bilgiler sunacağım neler yapmanız ve neler dikkat etmeniz gerektiğin anlatacağım. İşte kamp ayrıntıları..

1. Çadır


Sade bir çadır olarak iş başlaya bilirsiniz. Ama dikkat edelim kış ayı için su geçirmezlik özelliği olan çadır olması gerekir.

2. Çanta

Kamp yerleşik bir düzen olmasın ve her şeyiniz yanında olmasın istiyorsanız isteklerinize göre büyük küçük orta boy çanta alın yanınıza kamp alında büyük yürüyüş parakurunuz olursa küçük çanta gibi sürekli temel ihtayaçlarınız karşılayacak bir çantanız olsun.

3. Kamp olması gerekenler

Siz kamp olması gereken bazı olmazlar söyleyeceğim.

Çadır
Uyku Tulumu
Giysiler
Yemek Gereçleri
Aydınlatma
Böcek kovucu

Tuvalet kâğıdı

Halat

Çöp torbaları

Gerekli ilaçlar

İlk yardım seti

4. Kamp ihtiyacınıza göre malzeme alın

Kamp ihtiyaclarınıza göre hareket edin. Kamp neler kullanacaksınız ona göre alış veriş yapın. kahve tom balığı tavuk et mısır çekirdek bunlar tamamen size kalmış.

5. Kişile ihtiyaçlarınızı  kontrol altına alın

Ortak bir diş macunu sabun şampuan ve kişisel ihtiyaç için diş fırçası bunun dışında yanınıza çok fazla ağırılık almanızı tavsiye edeilir. El krem güneş krem parfümler deotrantlar alabilirsiniz. ama gerçekten ihtiyacınız varsa alın

6. Yiyecek seçimi

Ana yapacağınız besinler göre yanınıza yiyecek malzemlerin alın. Tuz pul biber karabiber yağ bunlar zaten olmazsa olmazlar ama işe yaramayacak ürünler alıp kendinize yük etmeyin kamp alınız ne kadar basit ve toplu olursa o kadar çok keyif alırısınız.

7. Eğlenceli eşyalar alın.

Eğer kamp gidiyorsanız yanınıza bisiklet hamak salıncak gibi eğleneceğiniz türden malzemeler almanız öneririm.

8. Elektronik Cihaz kullanımı

Eğer kamp alın uzun süre kalacaksınız telefon şarj etmeniz için power bank veya müzik dinlemek için bir mini hopörlür veya radyo bu ürünlerin şarjın uzun süre gitmesin sağlayacak yedek bataryalar.

 

Bu şekilde yapacağınız bir kampta kesinlik mutlu olacağınıza garanti veriyorum.

 

 

 

#En kolay Kamp nasıl yapılır #kamp

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.