Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Dalga Sörfü nedir ve nasıl yapılır?

3/06/2020 | Yorum Yok | 248

Dalga sörfü yapmak için sadece sadece 2 şey gerekli diye biliriz. Bunlar Sörf tahtası ve dalgalar. Yaşatığı duygular ise belki de hiçbir su sporunda yoktur. Bu Dalgalarla beraber hareket etmenin hazzı ve sınırsız özgürlüğün verdiği mutluluğu başka yerde bulmayacaksınız. Bununla birlikte ilk kez sörf tahtasıyla tanıştıktan sonra bağımlık yapacağınız kesin diye biliriz.

Sörf yapmanın sadece Amerika ya da Avustralya’ya veya avrupa ait bir spor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Türkiye’nin birçok yerinde sörf yapılıyor. Sadece bu kadar Türkiye sörf sporunda oldukça iyi konumda; Dünyada Birçok seviyede sörfçü, Türkiye’deki sörf kamplarında bir araya geliyor ve dalgalarla gelen özgürlüğün tadını çıkarıyorlar.

Dalga Sörfü nedir ve nasıl yapılır?

Dalga Sörfü nedir ve nasıl yapılır?

Sörf Yapmak 

Türkiye’de birçok şehirde sörf eğitim veren kurumlar mevcuttu. Bundan dolayı sörf yapmak zor veya imkansız bir spor değil. Doğru alınan bir eğitim ile en iyi sörfçüler arasında adınız yazabilirsiniz. Sörf için vücudunuzun direnç yüksek olması lazım.  Direnç olması içinde doğru sporla yapmak en doğru hareket olacaktır.

Sörf nedir sorusuna basit olarak şu şekilde cevaplaya biliriz. Sörf şu şekilde sizlere özetleye bilirim. Belirli standartlar uygun bir tahta üzerinden sulara karşı dengede durma sporudur.

Ülkemizde Dalga Sörfün yapıldığı yerler

1- Şile

2-.Kocaeli

3-Antalya

Ülkemizde bir çok yerde sörf spor yerleri var bundan dolayı yukarıda yazanlar dışında sörf yerleri bulabilirsiniz. Sörf bir dünya  sporudur. Bu yüzden dolayı sörf spor Türkiye’mizde her yerinde yapılıyor. Bundan dolayı sörf sporuna gençlerimiz yönlendirelim. Ülkemizde milli sporcu olacak bir çok yetenek mevcuttur. Bunlar en iyi şekilde değerlendirip ülkemizin adın sörf sporunda yer edinmesin sağlamalıyız.

 

#Dalga Sörfü nedir ve nasıl yapılır? #sörf

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.