Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

14/07/2020 | Yorum Yok | 332

Uyumakta bir çok kişi sorun yaşar.Yogada bulunan bir kaç hareket ile derin ve güzel bir uykuya dalabilirsiniz.Uyumaya yardımcı olan yoga hareketlerini sizler için bir çatı altında topladık. Eğer sizde uyku problemi varsa ve uyumak istiyorsanız mutlak bu yazımızı okuyup söylenenler deneye bilirsiniz.

Uyku problemi yaşayanlar için düşünülmüş olan bu hareketler yapıldıkça insanın uykusun getirip rahatlatıyor. Bu sayede derin bir uykuya dalabiliyorsunuz. Yaşamınızda büyük bir rol oynayan uyku faktörün hiç bir zaman göz ar de edilmemesi gerekiyor. Uyku sağlık olmanız sağlayacak en önemli faktördür. Yoga ile bu faktör tamamlaya bilir daha rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Rahat Bir uyku İçin Yapmanız Gerekenler

Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

1- Sol Ayak Önde

Yukarıda gördüğünüz hareketi yapma ile başlayalım.Sağ ve sol ayak olarak değişiklik yapalım bu hareketi 1-3 dk arası yapabilirsiniz.

Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

2-Plan Pozisyonu

Yukarıda gördüğünüz hareket geçelim. Burada gördüğümüz şekilde durmaya çalışalım. Bu hareketi bu şekilde 1-3 dk arası yapalım.

3-Sırt üstü Uzanma

3 hareketimiz sizleri oldukça rahatlatacak hareketler arasında yerin almaktadır. Yukarıda gördüğünüz biçimde 6 dk kadar durabilirsiniz.

4-Sırt Esnetme

Yukarıda gördüğünüz hareketimiz son hareketimiz bu hareketimiz olarak yapalım bu hareketi 5 dk kadar yapabilirsiniz.

 

Yukarıda hareketler başlamadan evvel mutlak biraz ısınmanız tavsiye ederiz. Bununla birlikte her hareket ile mutlak nefes alıp vermeye özen  gösterin mutlak her hareketi yaparken 20 kez nefes alınız. Bu sayede hareketleri daha kolay yapacaksınız.

 

#Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.