Çadırda Sıcak Kalma Yöntemleri

Çadırda Sıcak Kalma Yöntemleri

Kamp kim sevmez diye soru sorulusa bunun cevabı neredeyse sıfır olur. Kamp sevmeyen yok denilecek kadar azdır. Fakat bazı kamp sorunları nedeniyle insanlar kamp yapmak istemiyor. Özellikle soğuk olması kamp yapmayı bir hayli zor hale getiriyor. Peki kamp Çadırında nasıl sıcak kalınır. Sıcak kalmak için neler yapmamız gerekiyor.

Kamp çadırında sıcak şekilde uyuman tekniklerin sizler ileteceğiz.

Çadır kamp kurulacağı yer göre ekipman almak sizi soğuğa karşı koruyacak en büyük etkenlerden bir tanesi diye biliriz. Kamp çadırında sıcak kalma yöntemleri yazımızda.

Kampta Sıcak Kalma Yöntemleri

 

1-Numaralı Kural Kuru Giysiler

Kamp çadırına uyumdan önce kiyafetleriniz değiştirmeniz tavsiye edilir. Bütün gün giydiğiniz giysiler uyumayın yeni kuru giysileri kullanın.

2- Numaralı Kural Uyku Tulum

 Uyku tulumunun derecesi bulunduğu ortam uygun olmasın sağlayın -5 bir alanda -5 ile kamp yapmayın -5 üstünde bir tulum kullanın. Bunun birlikte uyku tulumun için sıcak girin.

3- Numaralı Kural Zemin

Direk toprağa temas etmekten sakın . toprak aranıza mat kullanın bu sayede soğuk işlemeyecektir.

4-Numaralı Kural Egzersiz 

Uyku tulumun içine girmeden evel iyice ısın ondan sonra uyumaya geçin. Uyku tulumunda üşeme başlayınca bir  kaç ısınma hareketi yapın. Bu şekilde ısınmış olacaksınız.

5- Numaralı Kural Sıcak Ürünler

Uyku tulumunuzun içine sıcak bir matara su koya bilirsiniz siz uzun süre sıcak tutacaktır. Sıcak içeçekler tüketin bunlar hepsi sizi sıcak tutacaktır.

 

Not: Kamp alanın şehir merkezin yakın kurmanız daha doğru karar olacaktır. Soğuk havalarda uzak yerleşkelerde kamp yapmak oldukça tehlikeli. bunun birlikte soğuğa çözüm bulmadığınız zaman kamp son verip şehir merkezin dönünüz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı