Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Çadır Seçiminde en doğru karar

27/05/2020 | Yorum Yok | 223

En Doğru çadırı seçmek; kamp çadırınızın hangi özelliklere sahip olması gerektiğine karar vermekle başlar. Bunun için ilk ve tavsiyemiz çadırınızı ne zaman, nerede ve nasıl kullanacağına göre kendinize en uygun çadır sınıfın bulabilirsiniz. En pratik en basit en konforlu çadır sizin isteyeceğiniz özellikler göre mutlak değişkenlik gösterecektir.

Hafif ya da şiddetli yağmur altında bile çadırda konaklamayı düşünüyorsanız SİYAH ya da TURUNCU etiketli çadırlardan her hangi birine yönelin. Her hangi bir şüphe duyaсak olursanız bir üst sınıftan seçim yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Sınıf olarak en iyisi diye biliriz. Fakat gideceğiniz yerin ortam şartlarından emin değilseniz daha kaliteli daha üst segment çadırlar bakabilirsiniz.

 

En doğru Çadır karar vermek

Çadır seçerken şu sorular ilk önce kendinize sorun. Çadırda kaç kişi kalacağın. Çadır hangi mevsimler kullanacağın gibi soruları sorduktan sonra çadır almaya başlaya bilirsin.

Çadırda birden fazla kişi kalacaksanız ona göre büyük almanız önemli. Bir diğer husu mevsime uygun çadır 4 mevsim çadır veya yaz kış uygun çadır almanız önerilir. Kış su geçirmeyen çadır olması kesinlikle önemli unsurdur.

Bir diğer önemli husus dayanıklık olması veya hasar aldığında kolay tamir ediliyor olmasına önem gösterin. Bunun en büyük nedeni ormanlık alanda bütün herşey karşı dayanıklı olması gerekir. bununla birlikte bir arz yırtık durumunda hemen tamir edilmesi gerekebilir. Bu yüzden seçeceğiniz çadır bu kurallara uygun seçmelisiniz.

 

En Doğru Çadır Seçimi

En Doğru Çadır Seçimi

Otomatik Çadır Tercihi

İlk bakışta kullanım basit gözüken çadır olarak gözükür. Fakat daha Önce hiç çadır kamp yapmayan bir için kurulum basit toplanması zor olan bir çadır tercihidir.Anında açılan tamir konusunda sorun çıkarabilir. Bazı parçaları kırıltıktan sonra ne yazık ki çadır çöp olabiliyor. Bundan dolayı daha deneyimli olduktan sonra otomatik çadır önere bilirim size.

 

 

#çadır #Çadır Seçiminde en doğru karar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.