Extremyaşam | Doğa Sporları Portalı

Bungee Jumping Nedir Türkiye’de nerede yapılır!

21/05/2020 | Yorum Yok | 239

Dünyada son derece popüler olan Bungee jumping Türkiye’de yavaş yavaş sevilmeye ve yapılamaya başlandı. Oldukça korkutucu gözüken bu aslında yapıldığında keyif verici diye biliriz. Bungee jumping Türkiye’de nerede yapılıyor. Bungee jumping nasıl yapılıyor gibi sorularınız duyar gibiyim bu sorularınız cevapları yazımızda.

Türkiye‘de Bungee jumping yapılacak en iyi yerlerden bir tanesi diye biliriz. Bungee jumping yüksek alanlar halat bağlanarak yapılan en güzel extrem sporlardan bir tanesi diye biliriz. Bungee jumping oldukça keyif veren bir atlayış tür halat tutuyor ve yukar doğru çekiyor.

Bungee Jumping Nedir Türkiye'de nerede yapılır!

Bungee Jumping Nedir Türkiye’de nerede yapılır!

Bungee jumping, çok yüksek bir yerden esnek halatlara bağı olarak yapılan atlayışlara verilen adrenalin tutku ve adrenalin sporudur. Serbest bir düşüşün ardından esnek halatların etkisiyle yavaşlar ve tekrar yukarı doğru çekilirsiniz. Bir boşluğa düşer gibi olurken birden bir el sizi tutar. Oldukça aksiyon dolu olan bu spor denemeniz öneririz.

Bungee jumping spor olarak 1979 yılında bazı Oxford Üniversitesi Tehlikeli Sporlar Kulübü üyelerinin Clifton Köprüsü’nden halatlara bağlı olarak atlamasıyla bu spor ortaya çıkmıştı bir nevi temelin atmışlardır. Ne yazık ki bu atlayış yapan o zaman ki şartlardan tutuklanmışlardır. Ama vazgeçmeyip devam edip bu spor bu hale gelmesine katkı sağlamışlardır.

Bungee jumping en iyi yapıldığı yerler  olarak Newis ve Kawarau Köprüsü, Verzasca Barajı ve Avrupa Köprüsü tercihiniz olabilir buralarda aksiyon ve adrenaliniz tavan yapacaktır.

Bungee Jumping Nedir Türkiye'de nerede yapılır!

Bungee Jumping Nedir Türkiye’de nerede yapılır!

#Bungee Jumping Nedir Türkiye'de nerede yapılır! #Bungge #Spor #Türkiye

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Hakları Saklıdır.